Dolina Biebrzy

Biebrza z lotu ptaka

Meandry Biebrzy z lotu ptaka

to jedna z ostatnich ostoi dzikiej przyrody w Europie. Chroniona przez Biebrzański Park Narodowy, Konwencję Ramsarską oraz wpisana w obszar Natura 2000 rzeka zachowała swój pierwotny charakter i unikalne walory przyrodnicze. Obecnie jest to obszar specjalnej ochrony siedlisk (PLH 200008 Dolina Biebrzy o pow 121 206, 6 ha) i obszar specjalnej ochrony ptaków (PLB 200006 Dolina Biebrzańska o powierzchni 148 508,8 ha).

Bataliony na rozlewiskach Biebrzy

Bataliony na rozlewiskach

Ogromna różnorodność przyrody, obecność wielu rzadkich i reliktowych gatunków szaty roślinnej oraz świata zwierząt sprawia, że Biebrza stała się miejscem kultowym wśród przyrodników, biologów, ornitologów oraz turystów z całego świata. Czas abyśmy docenili ją także i my.

Przyroda Bagien Biebrzańskich to produkt sam w sobie. Coraz bardziej zresztą deficytowy ze względu na wszechobecny rozwój cywilizacyjny. Strategia rozwoju turystyki w Dolinie Biebrzy zakłada, że należy dołożyć wszelkich starań by ją nadal chronić, a będzie ona zawsze atrakcyjnym celem i czołową destynacją dla ekoturystyki w Polsce.

Logo konkursu EDEN

Wygrana w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN) w 2010 roku potwierdza wyjątkowość tych obszarów i utwierdza nas – lokalną społeczność – w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku rozwoju turystycznego szanując walory przyrodnicze terenów na których mieszkamy i goszcząc na nich rosnąca z roku na rok liczbę spragnionych spokoju i odpoczynku wędrowców z Polski i całego Świata. 

 

Film promocyjny powstały ze środków Komisji Europejskiej w ramach wygranej w konkursie na EDEN 2010

Niniejsza strona ma za zadanie stać się swoistą „Bramą na Bagna” – prezentując w jednym miejscu najważniejsze informacje o Dolinie, gromadząc najciekawsze oferty turystyki aktywnej i stacjonarnej, agregując oferty z obszaru bazy noclegowej destynacji oraz przedstawiając jej piękno w obiektywie najwybitniejszych fotografów. Zapraszamy nad Biebrzę!

Informacje Dojazdowe

Informacje o Dolinie Biebrzy

Dojazd własny
Wystarczy wpisać punkt początkowy, a program skalkuluje optymalną trasę dojazdu nad Biebrzę

Interaktywna Mapa


Pokaż Start spływu Biebrzą na większej mapie

 

Turystyka Wodna: http://www.tratwybiebrza.pl
Biuro Turystyki Aktywnej: http://www.la-ventura.pl
Biebrzański Park Narodowy: http://www.biebrza.org.pl

tekst: Maciej Wilczyński

Komentowanie wyłączone.


Tweeter button Facebook button Youtube button

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin